Lenovo Skylight - konkurence iPadu?

Podle zahraničního portálu DigiTimes společnost Lenovo posunula vydání svého smartbooku Skylight z dubna na červenec tohoto roku. Podle nejmenovaných zdrojů chce společnost pár měsíců navíc využít ke zlepšení zařízení, aby mohlo lépe konkurovat nedávno představenému tabletu iPad od Apple.

Reklama

Lenovo totiž zjistilo, že i když má iPad méně funkcí, jeho ovládání je jednodušší a uživatelsky příjemnější a společnost chce, aby takový byl i Skylight.

Skylight by měl být vůbec prvním smartbookem v USA a prodávat jej bude tamní mobilní operátor AT&T. Předpokládá se, že bude stát okolo pěti set dolarů (9250 Kč) a pro americké zákazníky bude dostupný i levněji s datovým plánem - to však zatím není potvrzené.

Co se týče funkcí a výkonu, Skylight by měl pohánět 1GHz procesor Snapdragon a zařízení nabídne 20GB úložného prostoru na disku spolu s 2GB prostoru, které Dell vlastníkům zařízení zpřístupní na internetu.

Navíc se uživatelé mohou těšit na plnohodnotnou klávesnici, Wi-Fi a 3G připojení, baterii, která vydrží až deset hodin a operační systém založený na Linuxu. Pro zajímavost dodáváme, že ultra-tenký netbook od Lenova s názvem IdeaPad U1 Hybrid by se stále podle původního plánu měl začít prodávat v červnu.

Zdroj: Techspot

Reklama

Přidat komentář