Lenovo Skylight - konkurence iPadu?

Podle zahraničního portálu DigiTimes společnost Lenovo posunula vydání svého smartbooku Skylight z dubna na červenec tohoto roku. Podle nejmenovaných zdrojů chce společnost pár měsíců navíc využít ke zlepšení zařízení, aby mohlo lépe konkurovat nedávno představenému tabletu iPad od Apple.
reklama

Lenovo totiž zjistilo, že i když má iPad méně funkcí, jeho ovládání je jednodušší a uživatelsky příjemnější a společnost chce, aby takový byl i Skylight.

Skylight by měl být vůbec prvním smartbookem v USA a prodávat jej bude tamní mobilní operátor AT&T. Předpokládá se, že bude stát okolo pěti set dolarů (9250 Kč) a pro americké zákazníky bude dostupný i levněji s datovým plánem - to však zatím není potvrzené.

Co se týče funkcí a výkonu, Skylight by měl pohánět 1GHz procesor Snapdragon a zařízení nabídne 20GB úložného prostoru na disku spolu s 2GB prostoru, které Dell vlastníkům zařízení zpřístupní na internetu.

Navíc se uživatelé mohou těšit na plnohodnotnou klávesnici, Wi-Fi a 3G připojení, baterii, která vydrží až deset hodin a operační systém založený na Linuxu. Pro zajímavost dodáváme, že ultra-tenký netbook od Lenova s názvem IdeaPad U1 Hybrid by se stále podle původního plánu měl začít prodávat v červnu.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru