Kvalita open source kódu se zvyšuje

Kvalita a úroveň bezpečnosti open source kódu se neustále zvyšuje. Aspoň to vyplynulo z posledního každoročního auditu provedeného poskytovatelem nástrojů pro analýzu kódu, firmou Coverity.
reklama

Třetí edice Coverity Scan Open Source zjistila o 16 % nižší výskyt takto staticky nalezených defektů za poslední 3 roky v nejznámějších open source programech. Jmenovitě byl "proklepnut" Firefox, Linux, PHP, Ruby, Samba + téměř 280 dalších projektů. Zpráva bere do úvahy přes 11 miliard řádků kódu.

Mezi lety 2006 a 2009 bylo právě díky Coverity nalezeno a opraveno více, nežli 11 200 defektů v open source programech - jen na poslední rok připadlo přes 2 700 kousků. Pokud jde o hlavní problémy, tak převažují null pointery, zbytečné přidělování prostředků a nezáměrně ignorované výrazy.

Zdroj: The Register

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru