Krize, nekrize, Apple hlásí další ziskový kvartál

Navzdory jedovatým proroctvím a narážkám na kvalitu Apple iPhonů, iPodů a dalších produktů se značkou Apple dosahuje společnost stabilně vysokých zisků i dalšího růstu.
reklama

Za své 3. fiskální čtvrtletí se Apple dočkal zisků 1,67 miliardy USD (veškerý obrat činí 9,87 miliard USD), což odpovídá 1,85 USD na akcii. Tím překonal i ty nejodvážnější předpovědi agentury Thomson Reuters slibující 1,42 USD či 9,2 miliardy obratu. Apple je také jednou z mála firem, které se sluní na rostoucích ziscích i přes řádící krizi.

Pokud bychom měli hovořit o konkrétních produktech, tak počítačů Macintosh se za čtvrtletí prodalo 3,05 milionu (+17 % oproti stejnému čtvrtletí v minulém roce). Apple iPhonů se prodalo 7,4 milionu (za stejné období růst o 7 %) a za zmínku rozhodně stojí i 10,2 milionu iPodů (ty si ovšem trochu pohoršily - během roku poklesly o 8 %).

Zdroj: Internetnews

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru