Koukněte a stahujte: Visual Studio 2010 a čeština

Jedno z nejlepších vývojářských prostředí pro tvorbu webových i desktopových aplikací, Microsoft Visual Studio 2010 dostalo tento týden český překlad. Po české bublinové nápovědě pro Visual Studio 2008 je tak překlad rozhraní ve VS 2010 vítaným vylepšením české lokalizace.
reklama

Češtinu pro Visual Studio 2010 můžete stahovat z webových stránek msdn.microsoft.com. Instalátor vyžaduje asi 630 MB volného místa na disku. Poté, co je instalace češtiny dokončena, se vám Visual Studio 2010 spustí s českými popisky na startovací obrazovce, okno programu však zůstane anglické.

Přejděte proto do nabídky Tools > Option, v novém okně se přepněte do položky Environment > International Settings a z nabídky vyberte češtinu. Visual Studio restartujte. Po opětovném spuštění už bude v češtině a takto nějak vás přivítá:

Microsoft Visual Studio 2010 v češtině

Microsoft Visual Studio 2010 v češtině

Po pravdě řečeno, trochu mi vadí bílá obrazovka, připomíná mi to dobu, kdy jsem bezradně pátral nad tím, proč mi u Visual Studia C++ 2003 Standard nefungovalo zobrazování informací - dle techniků z Microsoftu to bylo právě kvůli češtině, tehdy kvůli českému prostředí Windows.

V akci, tedy při ladění kódu je to hned veselejší. I když přiznám se, že na češtinu si tu nějak zvyknout nemohu:

Microsoft Visual Studio 2010 v češtině

Microsoft Visual Studio 2010 v češtině

Pro pořádek ještě ukázku z vizuálního prostředí:

Microsoft Visual Studio 2010 v češtině

Microsoft Visual Studio 2010 v češtině

Všem, kteří se na češtině pro Visual Studio 2010 podíleli, patří dík za záslužnou práci. Zajímal by mě názor čtenářů Maxiorla. Nainstalujete si češtinu do Visual Studia? Jak se stavíte k lokalizacím vývojových prostředí obecně?

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru