Koukněte na nejlepší stránky postavené na inPage

Pro malé weby, pro které nechcete shánět hosting nebo redakční systém, je ideální řešení Zoner inPage. Koukněte se, co lze na tomto systému vytvořit - v placené variantě i té, kterou dostanete zdarma včetně hostingu při registraci domény.
reklama

Vždy, když čtu nějaké články o tom, jak si můžete zdarma a jednoduše postavit webové stránky, tak přemýšlím, proč tam autoři málokdy zmíní Zoner inPage. Takové Google Sites nebo Webnode v podobných článcích nechybí nikdy. Je to přitom škoda. Zoner inPage je velice zajímavá služba, která se neustále vyvíjí a kromě možnosti editace textových stránek nabízí i jednoduchý eshop.

Řekl bych, že její administrátorské prostředí je spíše konzervativní, nesnaží se vnutit úplně těm "nejméně znalým" uživatelům, přitom je dostatečně srozumitelné. Proč Zoner inPage čas od času propaguji a zmiňuji? Zkrátka si myslím, že jde o fajn záležitost pro všechny ty, komu se zdají náklady na pořízení webu postaveného třeba na Drupalu vysoké a sám by něco podobného, jako je instalace CMS na hosting nezvládl. Pro takové účely je inPage přímo ideální. No a dalším důvodem je skutečnost, že jsem spolupracoval na manuálu pro inPage.

Dneska bych rád poukázal na weby, které se umístily na prvních třech příčkách v hodnoceních inPage - Stránky roku a inPage MINI - Stránky roku.

V prvním případě jde o weby www.vasektorcik.cz, www.rococco.cz a www.belagarden.cz. V rámci možností jde myslím o pěkné ukázky toho, že i z několika připravených šablon si můžete naklikat originální web - v rámci možností. Kdo si chce vyhrát, může do inPage zakomponovat i své vlastní CSS.

Možná ještě zajímavější jsou tři ukázky řešení postaveného na inPage MINI - bezplatné variantě, kterou dostanete zdarma při registraci domény na Czechia.com. Konkrétně: www.fi-to.cz (už běží na vyšší variantě inPage), www.rbvratovatechnika.cz a www.dewalt-budejovice.cz.

Omezení je zde především v počtu podstránek. Potřebujete-li tedy opravdu jednoduchý web nebo třeba řešení pro mikrosite na podporu svého hlavního webu, stačí vám jen doména, hosting + CMS dostanete zdarma. Je to navíc i mnohem pohodlnější než doména + rovněž zdarma dostupné Google Sites.

Další zajímavé weby postavené na inPage: Farnost Telnice, SK Sigma Olomouc U11, ročník narození 2001 a mladší a eshop Bio Center.

Více se o Zoner inPage dozvíte v mém článku Zoner inPage – když chcete web a neumíte jej programovat.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru