Koukněte na Libscore a zjistěte popularitu knihoven na zvoleném webu

Zajímavý projekt v podobě webové aplikace Libscore se snaží mapovat využití nejrůznějších javascriptových knihoven a doplňků, kterými jsou dnes prošpikovány prakticky všechny weby. Máte-li větší web, pak jej Libscore zřejmě už také zná a můžete se podívat, co o něm ví.
reklama

Libscore prochází internet a stahuje webové stránky v tzv. headless prohlížeči s WebKitem. Díky tomu je schopno odhalit všechny javascriptové knihovny, které na webu vstupují v činnost. Výsledky si následně ukládá do databáze, ze které sestavuje zajímavé (možná jak pro koho) statistiky.

Na webu se tak můžete podívat, jaké jsou nejpopulárnější knihovny (kdo si tipne jQuery?), nejpopulárnější skripty (ano, v čele s měřičem od Google Analytics) a weby, ze kterých jsou skripty stahovány.

Stejně tak můžete zadat konkrétní adresu stránky, respektive doménu, a podívat se, jaké skripty a knihovny používá, případně jak jsou tyto polulární. V celkové statistice se lze kouknout, jaké jsou nejpopulárnější měřidla návštěvnosti, redakční systémy, řešení pro live chat a další.

Libscore

Libscore postavil s dalšími autory šéf DigitalOceanu, tedy poskytovatele virtuálních serverů. Technicky to funguje tak, že Libscore prochází weby v Alexa Top Million ve výše uvedeném headless prohlížeči, data ukládá do MongoDB a k řazení požadavků využívá Redis. Celé to běží na několika virtuálních strojích s velkou operační pamětí, hostovaných, jak jinak, u DigitalOceanu.

Více se dozvíte v článku What’s Your Libscore?

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru