Koukněte na Libscore a zjistěte popularitu knihoven na zvoleném webu

Zajímavý projekt v podobě webové aplikace Libscore se snaží mapovat využití nejrůznějších javascriptových knihoven a doplňků, kterými jsou dnes prošpikovány prakticky všechny weby. Máte-li větší web, pak jej Libscore zřejmě už také zná a můžete se podívat, co o něm ví.

Reklama

Libscore prochází internet a stahuje webové stránky v tzv. headless prohlížeči s WebKitem. Díky tomu je schopno odhalit všechny javascriptové knihovny, které na webu vstupují v činnost. Výsledky si následně ukládá do databáze, ze které sestavuje zajímavé (možná jak pro koho) statistiky.

Na webu se tak můžete podívat, jaké jsou nejpopulárnější knihovny (kdo si tipne jQuery?), nejpopulárnější skripty (ano, v čele s měřičem od Google Analytics) a weby, ze kterých jsou skripty stahovány.

Stejně tak můžete zadat konkrétní adresu stránky, respektive doménu, a podívat se, jaké skripty a knihovny používá, případně jak jsou tyto polulární. V celkové statistice se lze kouknout, jaké jsou nejpopulárnější měřidla návštěvnosti, redakční systémy, řešení pro live chat a další.

Libscore

Libscore postavil s dalšími autory šéf DigitalOceanu, tedy poskytovatele virtuálních serverů. Technicky to funguje tak, že Libscore prochází weby v Alexa Top Million ve výše uvedeném headless prohlížeči, data ukládá do MongoDB a k řazení požadavků využívá Redis. Celé to běží na několika virtuálních strojích s velkou operační pamětí, hostovaných, jak jinak, u DigitalOceanu.

Více se dozvíte v článku What’s Your Libscore?

Reklama

Přidat komentář