Konkurence Siri od Intelu funguje bez internetového připojení

Společnost Intel pracuje na novém hlasovém asistentovi podobném Siri od Applu, který však ke svému fungování nevyžaduje připojení k internetu.
reklama

Rozpoznávání hlasu je na desktopu dostupné již nějakou dobu, u mobilních zařízení však jde o poměrně novou technologii. Aplikace typu Siri byly velkým krokem vpřed, avšak mají jednu nevýhodu - fungují pouze s internetovým spojením, jelikož všechna data jsou zpracovávána na cloudu. Intel nyní přišel s řešením - prototypem s názvem Jarvis. Detailní informace o projektu se na veřejnost dostaly tento týden při rozhovoru portálu Quartz s Mikem Bellem z Intelu. Ten Jarvis popsal jako zařízení umístěné v uchu uživatele, jež se připojuje k jeho smartphonu a plní pokyny. Jarvis naslouchá příkazům uživatele a provádí je skrze telefon, přičemž k tomu není třeba žádného internetového připojení.

Jelikož zpracování dat probíhá lokálně, bude mít Intel velkou konkurenční výhodu. Jak podotkla Stacey Higginbothamová z Internet of Things, lidé nechtějí čekat tři či více sekund na to, až bude proveden jejich pokyn, ale požadují okamžité odpovědi stejně tak, jako by mluvili s člověkem - či ještě rychleji. Podle Bella nyní technologii budou testovat nejmenovaní výrobci telefonů a na trhu by se mohla objevit ještě v tomto roce.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru