Konkurence Siri od Intelu funguje bez internetového připojení

Společnost Intel pracuje na novém hlasovém asistentovi podobném Siri od Applu, který však ke svému fungování nevyžaduje připojení k internetu.

Reklama

Rozpoznávání hlasu je na desktopu dostupné již nějakou dobu, u mobilních zařízení však jde o poměrně novou technologii. Aplikace typu Siri byly velkým krokem vpřed, avšak mají jednu nevýhodu - fungují pouze s internetovým spojením, jelikož všechna data jsou zpracovávána na cloudu. Intel nyní přišel s řešením - prototypem s názvem Jarvis. Detailní informace o projektu se na veřejnost dostaly tento týden při rozhovoru portálu Quartz s Mikem Bellem z Intelu. Ten Jarvis popsal jako zařízení umístěné v uchu uživatele, jež se připojuje k jeho smartphonu a plní pokyny. Jarvis naslouchá příkazům uživatele a provádí je skrze telefon, přičemž k tomu není třeba žádného internetového připojení.

Jelikož zpracování dat probíhá lokálně, bude mít Intel velkou konkurenční výhodu. Jak podotkla Stacey Higginbothamová z Internet of Things, lidé nechtějí čekat tři či více sekund na to, až bude proveden jejich pokyn, ale požadují okamžité odpovědi stejně tak, jako by mluvili s člověkem - či ještě rychleji. Podle Bella nyní technologii budou testovat nejmenovaní výrobci telefonů a na trhu by se mohla objevit ještě v tomto roce.

Zdroj: Techspot

Reklama

Přidat komentář