Koncovky domén již nemusí být jen v latince

Ačkoliv jsme si na to již všichni dávno zvykli, je dnes pravidlem, že internetová adresa může obsahovat koncovku obsahující výhradně znaky z latinky: A-Z. Nicméně v rámci projektu Fast Track Process půjde používat v koncovkách domén nejrůznější znaky ze všech 100.000 na světě dostupných. To vše sdělil Peter Dengate Thrush z organizace ICANN.
reklama
Od 16. listopadu mohou země světa žádat o koncovky domén ve tvaru povolujícím znaky z jejich vlastního jazyka. Pokud budou přijaty, získají lokální registrátoři další atraktivní domény k prodeji.

Změna se týká výhradně části ZA tečkou třeba u webu "dot-com.". Vypadá to, že o rozšíření nelatinkou si budou muset nejprve zažádat odpovědné osoby a až poté se tyto domény stanou volně prodejnými koncovým zákazníkům. Nabízí se na závěr otázka, co bude muset žadatel udělat, aby schválením prošel, resp. neprošel?

Zdroj: The Register

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru