Komplikovaný útok na bloggera

Reklama

Jistý blogger z Gruzie s účty na Twitteru, Facebooku, LiveJournalu, Google’s Blogger a YouTube se stal cílem tradičního denial-of-service (DoS) útoku, který vedl k výpadkům Twitteru a dalším problémům na ostatních webech.

Výše uvedené sdělil jeden ze zástupců Twitteru. Uživatel, jež je známý pod přezdívkou “Cyxymu” (to opravdu není náhodný shluk písmen, ale město v Gruzii), měl účty na všech zmíněných webech a přesto si dal někdo tu práci zaútočit na ně najednou.

Komplikovaný útok vysledoval Max Kelly, šéf bezpečnosti pro Facebook. “Šlo o současný útok na více místech najednou, který se snažil umlčet jeho hlas,” řekl Kelly. “Aktivně vyšetřujeme zdroj útoků a doufáme, že se nám podaří zjistit více - v ideálním případě, kdo za tím stojí.”

Zdroj: CNet

Reklama

Komentáře

Nejedná se od americkou Georgii, ale o Gruzii (angl. Georgia).

Lol, to mně připomíná dotaz na Yahoo Answers v průběhu války v Gruzii :), ten původní tam asi už není, ale tohle je podobné - http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20080808073418AATPA22

 

Ale jo, je tam :-) Doporučuji kouknout i ostatním pro zasmání.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Díky za upozornění, v odkazovaném článku je to samozřejmě zmíněno, nechápu, jak to kolega mohl poplést. Věřím, že příště se mu to již nestane a za zmatek se omlouvám.

Text zprávičky jsem opravil.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář