Kolik je člověk ochoten zaplatit za online obsah?

Ačkoliv je průměrný uživatel internetu zvyklý na to, že má drtivou většinu obsahu zdarma (erotiku vynechejme), blíží se doba, kdy stále více webů bude požadovat poplatky.
reklama

Jaká jsou dnes fakta? Uživatelé vyžadují jen to nejlepší, nejlépe zdarma a přitom jim není hloupé nadávat autorovi článku za každý překlep v recenzi psané někdy do 5 h ráno, jako by to byla z jeho strany konspirace. Trochu to připomíná přísloví o darovaném koni a koukání na zuby. Jinými slovy, průměrný našinec chce zdarma prvotřídní obsah, ovšem neplatil by za něj. Je také jistě zajímavé že nikde jinde se takto automaticky obsah zdarma neočekává - třeba v knihkupectví, prodejně CD či divadle. Řekněme ale čistě hypoteticky, že se bude za obsah platit, kolik jsou poté lidé ochotni dát?

Jistý zahraniční blogger provedl na toto téma menší průzkum a zjistil následující: Lidé jsou ochotni dát za opravdu dobrý obsah cca 15-20 USD měsíčně až 30-40 USD ročně. Třeba takový Wall Stret Journal přijde v online verzi ročně na 155 USD. Pokud jde o digitální verze multimédií, tak zde se navrhovaná cena točí okolo hranice cca o 20-30 % nižší, nežli jsou fyzické verze produktů (CD vs MP3 atd.).

Zdroj: BetaNews

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru