Kniha pro Drupal 9: kdy vyjde, za kolik a co v ní najdete?

Drupal 9 tu bude co nevidět, a tak nastal čas přemýšlet, co s další českou knihou, která se mu bude věnovat. Ne, neprobudil jsem se na poslední chvíli, již delší dobu mám připravenou nějakou osnovu. Ale rád bych znal vaše názory a přání k obsahu knihy. A samozřejmě, jestli by vás vůbec zajímala.
reklama

Ke každému vydání nové verze Drupalu jsem připravil českou knihu ve spolupráci s Computer Pressem. První vyšla pro Drupal 5, následovalo její aktualizované vydání pro Drupal 6, nejúspěšnější vydání pro Drupal 7 a poněkud menší radost z knihy pro Drupal 8. Mimo to vyšly také velmi úspěšné moje 333 tipy a triky pro Drupal (6).

Knihy o Drupalu

Po vydání knihy k sedmičce jsem dost zvažoval, co dál. Chtěl jsem vyslyšet přání, aby kniha vyšla také jako ebook. To se v případě průvodce Drupalem 8 stalo, ale abych pravdu řekl, čekal jsem více. Možná je na vině slabá propagace a nebyl jsem ani spokojen s tím, jak před nějakou dobou vypadal prodejní web pro tento ebook. Ale to je v režii vydavatele.

Nyní přichází Drupal 9 a já přemýšlím, co s ním. Jde o evoluci osmičky, tak se mi nezdá, že je pro knihu popisující prakticky totožný systém z pohledu administrace opět krok za krokem vhodný čas. Naopak jsem za dobu práce s osmičkou nashromáždil obrovskou zásobu tipů a triků, začátečnických i složitějších řešení problémů nebo úkolů s Drupalem.

Takže si říkám, proč nezopakovat úspěch s knihou ve formě tipů a triků.

Rád bych ovšem znal názor co největšího počtu bývalých, současných a případně potenciálních čtenářů. Rád bych vás tímto poprosil o vyplnění anonymního dotazníku. Na jeho konci je také prostor pro případné vzkazy. Dejte mi prosím prostřednictvím formuláře vědět i v případě, že další českou knihu o Drupalu považujete za zbytečnost, protože je zde spousta jiných zdrojů.

Dotazník ke knize Drupal 9 najdete zde.

Informace o mých knihách shrnuji na webu knihypolzer.cz.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru