KitKat je na 1,1 % všech zařízení s Androidem

Android 4.4 aka KitKat je nyní podle Googlu nainstalován na 1,1 % zařízení s Androidem. 
reklama

Google publikuje každý měsíc data týkající se toho, kolik procent uživatelů používá kterou verzi jeho mobilního operačního systému Android. Data jsou získávána ze zařízení, jež přistupují k e-shopu s aplikacemi Google Play. Tento měsíc je to poprvé, co se KiKat na seznam dostal od svého vydání 31. října. KitKat je ve statistikách těsně za nejstarší verzí Androidu (2.2 Froyo), jež běží na 1,6 % všech zařízení s Androidem. Nejvíce uživatelů funguje na verzi Jelly Bean (4.1, 4.3, 4,4), jež je na 54,5 % všech zařízení s Androidem.

Hned v závěsu je Gingerbread s 24,1 % a Ice Cream Sandwich s 18,6 %. To, že KitKat dosáhl 1,1 % za jediný měsíc, je překvapivě rychlé v porovnání s Androidem 4.3, který se v červenci objevil na novém telefonu Nexus 7. Android 4.2 vzrost za jediný měsíc o 4,2 %, to bylo však zapříčiněno tím, že byl na telefonech Samsung Galaxy Note 3 a HTC One. Podíl KitKatu dále poroste s tím, jak tento operační systém bude předinstalován na nových telefonech. Kromě Nexus 5 je KitKa nyní pouze na smartphonech Nexus 4/5/7 a speciálních edicích Galaxy S4 a HTC One.

Zdroj: ZDNet

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru