Kingston Tardis s 256 GB datového prostoru představen

Na programátory v Business sféře číhají skutečná kvanta dat - zejména obří databáze mezinárodních firem často kynou do neuvěřitelných rozměrů. Naštěstí jsou tu ale firmy jako třeba Kingston, které činí přenášení a zálohování podobných otesánků znatelně příjemnější.
reklama

Není to tak dávno, co jsme se mohli setkat s horkou novinkou: 16 MB USB klíčenkou, která stála tisíce korun. Nějaký čas uběhl, technologie nám vyzrály a copak tu nemáme dnes: Model Kingston Data Traveller 300, který pojme 256 GB dat. Jelikož se jedná o jediný produkt ve své třídě a největší běžně dostupnou kapacitu vůbec, je disk samozřejmě také patřičně oceněn - cca 570 GBP bez daně není málo.

Na druhou stranu, do rukou se nám dostává disk schopný plně nahradit ten systémový interní - aspoň u pomalejších zařízení, kde bude 20 MB/s při čtení a 10 MB/s při zápisu slušným parametrem. Flashdisk se dodává s programem Password Traveller, který na něm umožňuje vytvořit privátní zónu chráněnou heslem. Novinka podporuje i Windows ReadyBoost (pozor, nefunguje s předchozím programem dohromady!).

Zdroj: The Register

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

Předpokládám, že se flashdisk stane oblíbeným u Time Lordů :-) (i když na druhou stranu všichni (kromě Doktora) údajně zemřeli ve válce s Daleky).

Ten název je docela logický. Přece i o TARDIS lze často slyšet "It's bigger on the inside" :-)

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru