Kerio MailServer 6.5

Společnost Kerio Technologies Inc., výrobce mnoha cenami ověnčeného softwaru pro internetovou bezpečnost a zpracovávání zpráv, dnes představila novou verzi poštovního serveru Kerio MailServer 6.5. Kerio MailServer™ je špičkové řešení umožňující organizacím využívat bezpečné, vysoce dostupné a flexibilní funkce elektronické pošty a kalendáře s groupwarovými vlastnostmi s minimálními požadavky na administraci. Mezi hlavní vylepšení patří multiplatformní server CalDAV a rozšířený Kerio Outlook Connector.  
reklama

Server CalDAV pro Kerio MailServer je prvním provedením CalDAV zaměřeným na nedostatek interoperability u firem, které používají smíšené platformy. S ostatními kalendářovými systémy mohou firmy využívat jen určité kalendářové aplikace, což brání spolupráci. Kerio MailServer je mostem, který převádí proprietární i otevřené kalendářové standardy na četná softwarová řešení pro plánování, jako jsou Microsoft Outlook™, Microsoft Entourage, Apple iCal nebo smartphone zařízení Windows Mobile a Palm Treo.  

„S robustní nabídkou CalDAV vestavěnou do Kerio MailServeru 6.5 si každý uživatel počítače PC nebo Mac ve firmě, která klade důraz na spolupráci, může k plánování a přijímání schůzek sám vybrat prakticky kteroukoliv kalendářovou aplikaci,“ uvedl Michael Osterman ze společnosti Osterman Research. „Na současném dynamicky se měnícím trhu je interoperabilita mezi proprietárními a otevřenými standardy pro rozvoj organizace nezbytná, a to zvlášť tam, kde si lidé vybírají k dosažení svých cílů nástroje dle vlastní volby.“

„K přípravě protokolu CalDAV, který je v daném oboru otevřeným kalendářovým standardem, jsme přispěli jako klíčový člen konsorcia CalConnect. Díky obsáhlým odborným znalostem jak proprietárních, tak otevřených groupwarových protokolů jsme mohli přidat možnost propojení prostředí MAPI a CalDAV, a tak umožnit interoperabilitu kalendářových funkcí mezi systémy Windows, Mac a Linux,“ řekl technologický ředitel společnosti Kerio Technologies, Inc., Martin Viktora. „Díky vysoce výkonnému konektoru Kerio Outlook Connector jsme v rámci konkurence skutečně jedinou alternativou, jež může na trhu malých a středně velkých podniků nahradit Microsoft Exchange. Naše řešení snímá z beder tíhu Exchange a umožňuje inovační groupwarovou spolupráci.“

Zdokonalený Kerio Outlook Connector, což je rozšíření Keria pro Outlook, synchronizuje emaily s Kerio MailServerem a poskytuje uživatelům kompletní přístup k emailu a datům PIM. Groupwarové informace uložené v novém offline datovém úložišti umožňují mobilním uživatelům Outlooku snadno přecházet mezi místy s přístupem na Internet i bez něj. Lokální úložiště dat výrazně zlepšuje schopnosti fulltextového vyhledávání. Díky této nové možnosti vyhledávání mohou uživatelé okamžitě lokalizovat zprávy pomocí klíčových slov v textu nebo hlavičce emailu, a to buď přímo v Outlooku nebo pomocí aplikace Google Desktop. Kerio Outlook Connector podporuje Outlook XP, 2003 a 2007. 

„Outlook je upřednostňovaným groupwarovým klientem pro mnoho našich zákazníků i naše vlastní uživatele. Vylepšená podpora v produktech Kerio pro tuto oblast pomáhá uživatelům pracujícím také mimo kancelář získat důležitá data,“ říká Vladimír Milda, obchodní manažer společnosti truconneXion a.s., která patří mezi Kerio Certified Business Partnery. „Mnoho malých firem hledá poštovní server se snadnou správou a právě pro ně je Kerio MailServer zajímavým řešením”.

Kerio MailServer poskytuje možnost přímého propojení s mobilními zařízeními, která fungují pomocí softwaru Microsoft ActiveSync, jako jsou Windows Mobile, Palm Treo a Symbian. Toto nové řešení přináší inovační mobilní groupwarovou funkčnost, ochranu před viry a nevyžádanou poštou, správu uživatelů pomocí adresářové služby Active Directory nebo Open Directory a integrované automatické zálohování a archivaci.

Kerio MailServer 6.5 dosáhl nejvyššího standardu kvality a byl certifikován pro Windows Vista. Tato certifikace označuje Kerio MailServer 6.5 jako aplikaci, která prošla přísným testováním pro fungování v operačním systému Windows Vista. Technické požadavky pro takové označení se zaměřují na čtyři hlavní oblasti: spolehlivost, bezpečnost, kompatibilitu s Windows Vista a budoucími operačními systémy a instalaci a odebrání. 

Dostupnost

Kerio MailServer 6.5 je k dispozici okamžitě na těchto platformách: Windows, Red Hat Linux, SUSE Linux, Mac OS X 10.4 Tiger a Mac OS X 10.5 Leopard. Více informací naleznete na adrese: www.kerio.cz/kms_home.html.

O společnosti Kerio Technologies

Společnost Kerio Technologies (www.kerio.cz) obohacuje trh se softwarovými nástroji na zabezpečení internetové komunikace již od roku 1997. Zabývá se vývojem softwarových řešení poštovních serverů a firewallů pro malé a středně velké sítě.

Společnost má centrálu v kalifornském San Jose a pobočky v České republice a Velké Británii. Mezi partnery Kerio Technologies při vývoji softwarových technologií patří firmy McAfee, Inc. (NYSE: MFE), International Business Machines Corporation (NYSE: IBM) a Notify Technology Corporation (OTCBB: NTFY). Společnost Kerio je Microsoft Gold Partner.

Časopis Windows IT Pro ocenil v srpnu 2007 Kerio MailServer jako Editer’s Best. V srpnu 2006 získal Kerio MailServer ocenění Editor’s Choice časopisu Windows IT Pro v rámci testu alternativních řešení programu Microsoft Exchange.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru