Ke Google Apps budou brzy připuštěny indexovací služby

Gigant Google brzy umožní vyhledávacím enginům procházet a indexovat online dokumenty, tabulky a prezentace publikované na webu prostřednictvím jeho office-like balíku Google Apps.
reklama

Páteční dopis na toto téma pro všechny Google Apps uživatele v této souvislosti sdělil něco v tom smyslu, že se tato nová funkce aktivuje v řádu týdnů. Nejedná se o žádnou fámu, zdůrazňujeme, ale informaci potvrzenou samotným mluvčím společnosti, rozhodně je tedy na místě brát ji vážně.

Změna se bude týkat těch online dokumentů, které jsou nastaveny jako veřejné. Jakmile je takto ponecháte, objeví se v indexech Google a dalších enginů. Pokud se rozhodnete dokument učinit soukromým, pak je třeba jej de-publikovat. Jestli vás zajímá, jak na to, odpověď naleznete v tomto diskuzním fóru.

Zdroj: The Register

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru