Když píšete do redakce...

Dovolím si zde umístit jeden ryze soukromý příspěvek - koneckonců na svém webu si můžu dělat, co chci. Rád bych tímto něco vzkázal každému, kdo se chystá psát redaktorovi svého (ne)oblíbeného časopisu. Před tím, než se do něčeho podobného pustíte, rozmyslete si, co chcete psát, respektive komu píšete a co od něj chcete. Rozhodně nepodceňuje přečtení napsaného textu před tím, než jej odešlete.
reklama

Nerozumím tomu, proč někteří čtenáři zakrývají svou neschopnost a hloupost tím, že hledají chyby na redaktorech. Nikdo samozřejmě není bez chyb, nikdo však není vševědoucí. Pokud se tedy na někoho obrátíte s prosbou o radu, nepočítejte automaticky s tím, že je to Děd Vševěd. Hlupáci, kteří se nedovedou srozumitelně vyjádřit, větná skladba jim nic neříká a sloh taky ne, by neměli nikoho poučovat o psaní článků.

Již několik dní řeším s jedním čtenářem nějaký problém s programem, ke kterému jsem psal návod. Dotyčný čtenář má zřejmě horší verzi programu, než kterou jsem popisoval, proto nemůže najít potřebnou funkci. Snažil jsem se mu vysvětlit, že netuším, co má na počítači instalováno. Problém bude zřejmě v nějaké zdarma dostupné verzi daného programu, která byla umístěna na DVD příloze časopisu. Dostalo se mi této reakce:

Doporučuji,příště,než něco začnete ,tak se seznámit s tím o čem píšete,aby  jste nepsal ,to co píšete.Jak mám potom brát v úvahu další Vaše návody?Jde asi jen o peníze´co?   

Ano vážený pane, píšu za peníze, protože se psaním živím. Nestydím se za to. A myslím si, že k tomu mám větší předpoklady než někdo, kdo je schopen stvořit takovou "prasáckou" větu a neakceptuje skutečnost, že nevidím každému z desítek tisíc čtenářů do počítače. Všem tomuto čtenáři podobným doporučuji článek Co možná nevíte o redaktorech počítačových časopisů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru