Kdy skončí IE6? Až jej přestanou používat Číňané

Podle nově zveřejněných dat společnosti Net Applications používá starý a dnes už i nebezpečný Internet Explorer 6 45.2% čínských uživatelů internetu.
reklama

Tamní uživatelé tak mají IE6 v oblibě pětkrát více, než zbytek světa, oznámila společnost Net Applications při vydání svých nových statistik. Ve všech ostatních zemích používá Internet Explorer 6 v průměru pouze 7.6% lidí. Celkově pak tento prohlížeče na celém světě (včetně Číny) má na svých počítačích nainstalováno téměř 15% uživatelů internetu. Podle analytické společnosti Nielsen má Čína v současné době 420 milionů internetových uživatelů, což je nejvíc na světě. Na druhém místě jsou Spojené státy s 240 miliony webovými uživately.

To, že je Čína "baštou" IE6 potvrdil včera i Microsoft. "Většina uživatelů IE6 je opravdu v Číně," řekl Roger Capriotti, ředitel marketingu pro Internet Explorer. Capriotti po svém dosazení do funkce v létě tohoto roku řekl, že jeho úkolem je, aby IE6 zcela zmizel z trhu. Nyní Rogerg Capriotti poukázal na to, že počet uživatelů tohoto devět let starého prohlížeče v Číně od srpna klesl o více než pět procent. A proč mají IE6 v oblibě především Číňané? "Faktorů je více - od pirátství až po zastaralé počítače. Mnoho z nich se k Windows Update nikdy nepřipojilo," dodal Capriotti.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru