Každý týden vznikne 57 000 nebezpečných webů

Podle nové zprávy společnosti Panda vytvářejí hackeři každý týden neuvěřitelných 57 000 nebezpečných webových stránek, které mají poškodit nic netušící uživatele.
reklama

Společnost Panda Security uvedla, že každý týden hackeři průměrně zneužijí 375 klíčových slov nebo známých značek v URL adresách nebezpečných webů. Ze zprávy navíc vyplývá, že se 65% falešných stránek tváří jako weby, které patří bankám a 27% z nich vypadá jako součást internetové aukční síně eBay. Dalších 2.3% nebezpečných stránek tvoří weby jiných finančních institucí (např. fondy) a 1.9% stránek se tváří jako vládní organizace.

Hackeři zneužívají populární klíčová slova a známé značky proto, aby se jejich falešné weby uživatelům zobrazovaly ve výsledcích vyhledávačů. Jakmile uživatel na takový web vstoupí, stáhne se mu buďto do počítače škodlivý kód nebo se jej hackeři snaží přesvědčit, aby zadal své osobní informace. "Pro uživatele je mnohdy složité rozeznat, která stránka je falešná a která ne - zvlášť když se na ni dostanou přes vyhledávač," řekl Luis Corrons z PandaLabs. "Doporučuje se proto, aby lidé chodili na stránky e-shopů a bankovních institucí pouze zadáním jejich adresy v prohlížeči."

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru