Kaspersky Lab objevil nového backdoora pro Mac OS X

Společnost Kaspersky Labs objevila nového backdoora v operačním systému Mac OS X, který napadá jak PowerPC Macy, tak Macy na platformě i386.
reklama

Backdoor se do systému dostává přes přílohu v e-mailu, často jde o soubor s koncovkou .jpeg. Jakmile se kód spustí, připojí se k serveru, pomocí nějž přijímá od svého autora další příkazy. Kaspersky byl schopný zjistit, že kontrolní server je umístěn v Číně. Nový backdoor je zatím posledním v řadě škodlivých červů, které v tomto roce začaly ohrožovat uživatele Maců. V dubnu červ Flashback infikoval po celém světě přes 600 000 Maců po celém světě.

Velké množství uživatelů Macu dlouhou dobu věřilo, že se jich běžné bezpečnostní hrozby netýkají. Realita však je zcela jiná - tvůrci škodlivých kódů se na Mac OS X jednoduše nezaměřovali proto, že tento operační systém nebyl tak populární. To se však nyní změnilo. Šéf společnosti Kaspersky k tomu dokonce nedávno uvedl, že co se týče bezpečnosti, je Mac alespoň deset let za Microsoftem.

 

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru