Kaspersky: antivirus je pro uživatele Mac OS X již nutností

Podle společnosti Kaspersky znamená zvyšující se podíl Macu na trhu dvě věci: antivirový software se pro jeho uživatele stal nezbytností a tvrzení, že na Mac OS X nejsou žádné viry a červy, je jen špatný vtip.
reklama

Trojský kůň Flashback, který na počátku tohoto měsíce infikoval přes 600 000 Maců, byl v dubnu rychle následován dvěma dalšími trojany. První z nich využíval Javu a druhý Microsoft Word. Společnost Kaspersky proto dnes vydala zprávu, ve které uvádí, že ji v poslední době kontaktovalo velké množství uživatelů s dotazy ohledně bezpečnosti Mac OS X. 

"V minulém roce OS od Apple překročil 5% hranici, což je výrazná meta. Nedlouho poté se začaly objevovat nebezpečné škodlivé kódy, které se na uživatele Macu zaměřují. Počítačové viry na Macu doposud nebyly proto, že by Mac byl bezpečnější, než jiné operační systémy, ale proto, že jej používalo málo uživatelů a tvůrcům virů se nevyplatilo je vytvářet," uvedl Kaspersky.

Kaspersky včera ráno také uspořádal tiskovou konferenci, na které problematiku virů a červů na Mac OS X dále rozebíral. Na konci prezentace pak představitelé společnosti dospěli ke dvěma tvrzením: antivirový program je nyní pro uživatele Macu nutností a to, že je Mac OS X bez chyb a děr je "mýtus". "Větší podíl (Mac OS X) na trhu totiž jednoduše přitahuje útočníky," dodal Kaspersky.

Zdroj: ZDNet
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru