Jste závislí na internetu?

Pak buďte rádi, že vás rodiče neposlali na odvykací kůru do Číny. Taky byste se z ní už totiž nemuseli vrátit. Na druhou stranu by cynik dodal, že léčba ubitím je na každý pád na 100 % úspěšná...
reklama

Že v Číně najdeme spoustu věcí jako vystřižených z Orwella již dávno víme a nijak nás to nevzrušuje, nicméně někdy zůstává zdravý rozum opravdu stát: Odvykací kůra "léčící" závislé na internetu má totiž v Číně smrtelnou oběť, která byla ubita v "rehabilitačním kempu" (newspeak jako vyšitý, nezdá se vám?).

Dotyčný jménem Deng Senshan byl poslán svými rodiči do kempu Guangxi Qihuang k "vyléčení" ze své internetové závislosti. To je mimochodem stálo cca 1 000 USD. Hned po svém příjezdu strávil chvíli na samotce a následně byl ubit dohlížiteli za "běhání příliš pomalu". Mimochodem, v souvislosti s léčením místních ze závislosti na internetu vláda minulý měsíc zakázala používání elektrických šoků.

Zdroj: The Register

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru