John Carmack: mobilní zařízení budou brzy výkonnější, než herní konzole

Podle spoluzakladatele herní společnosti id Software je vývoj smartphonů a tabletů tak rychlý, že mobilní zařízení již brzy dojdou do stavu, ve kterém se nyní nacházejí konzole.

Reklama

V důsledku toho by pak mobilní zařízení jednoho dne mohly předehnat konzole. “Je nesporné, že během velmi krátké doby budeme mít mobilní telefony, které budou výkonnější, než současné herní konzole,” řekl Carmack. “Například iPad 2 je již jen kousek od Xboxu 360. Dávám tomu dva roky.” Carmack podotkl, že když id Software začal pracovat na známé akční hře Rage, iOS ještě neexistoval. Během několikaletého vývoje jednoho projektu však bylo vydáno několik verzí iPhonů, iPodů touch a iPadů a výkon mobilních zařízení se neskutečně posunul.

Carmack dodal, že hráči samozřejmě nebudou ve velkém měnit své konzole za mobilní zařízení. Herní společnosti však budou díky novým možnostem mobilních zařízení moci prodávat více her, než kdy dříve. Možné však prý je, že herní konzole přece jednou vymizí. Vize některých vývojářů je taková, že se uživatel propojí bezdrátově pomocí mobilního telefonu/tabletu (bude sloužit jako ovladač) s televizorem, do kterého si z internetu stáhne hru a konzoli tak nebude vůbec potřebovat.

Zdroj: Techspot

Reklama

Přidat komentář