John Carmack: mobilní zařízení budou brzy výkonnější, než herní konzole

Podle spoluzakladatele herní společnosti id Software je vývoj smartphonů a tabletů tak rychlý, že mobilní zařízení již brzy dojdou do stavu, ve kterém se nyní nacházejí konzole.
reklama

V důsledku toho by pak mobilní zařízení jednoho dne mohly předehnat konzole. "Je nesporné, že během velmi krátké doby budeme mít mobilní telefony, které budou výkonnější, než současné herní konzole," řekl Carmack. "Například iPad 2 je již jen kousek od Xboxu 360. Dávám tomu dva roky." Carmack podotkl, že když id Software začal pracovat na známé akční hře Rage, iOS ještě neexistoval. Během několikaletého vývoje jednoho projektu však bylo vydáno několik verzí iPhonů, iPodů touch a iPadů a výkon mobilních zařízení se neskutečně posunul.

Carmack dodal, že hráči samozřejmě nebudou ve velkém měnit své konzole za mobilní zařízení. Herní společnosti však budou díky novým možnostem mobilních zařízení moci prodávat více her, než kdy dříve. Možné však prý je, že herní konzole přece jednou vymizí. Vize některých vývojářů je taková, že se uživatel propojí bezdrátově pomocí mobilního telefonu/tabletu (bude sloužit jako ovladač) s televizorem, do kterého si z internetu stáhne hru a konzoli tak nebude vůbec potřebovat.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru