Již žádné další Windows Mobile komunikátory od Palmu

Stalo se něco, co jsme všichni tak trochu očekávali - Palm sdělil, že již nadále nebude vyrábět a prodávat nová zařízení běžící na OS Windows Mobile. Namísto toho se samozřejmě hodlá soustředit na webOS.
reklama

Ztráty Palmu za jeho první fiskální čtvrtletí dosáhly 164,5 milionu USD, což v porovnání se ztrátami 41,9 milionu USD oproti stejnému období v minulém roce není málo. Tak či onak, prodeje Pre předčí i ty největší optimistické odhady - namísto 297,7 milionů USD předpovězených agenturou Thomson Reuters se vyšplhaly až na 360,7 milionů USD.

Za zmíněné čtvrtletí distribuoval Palm 823 000 kusů smartphonů a komunikátorů, což je 134 % nárůst za jeho fiskální čtvrtletí, za rok se však objevil pokles o 30 %. Palm toho času čile podepisuje další a další kontrakty na svoje webOS modely, které se doufejme ještě před koncem roku (aspoň částečně) objeví i v ČR.

Zdroj: Computerworld

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru