JetBrains chystá free edici IntelliJ IDEA

Společnost JetBrains, která doposud nabízela svoje Java IDE IntelliJ Idea výhradně jako placený produkt nyní předvedla preview free a open source verze IDE.
reklama

Oficiálně byla tato komunitní verze (IntelliJ Idea Community Edition) představena minulý čtvrtek. Pokud jde o připravovanou verzi 9.0, pak to bude poprvé v historii produktové řady, kdy budou nabízeny dvě edice: Již zmíněná Community Edition + placená Ultimate Edition. Obou se dočkáme koncem listopadu.

Firma si od uvedení free verze přirozeně slibuje širší povědomí o svých produktech, které patří u Java developerů mezi známé, uznávané a minimálně vyzkoušené. Prozatím větší penetraci mezi Java komunitu bránila vyšší cena - 599 USD. Community Edition je zaměřena čistě na Java/Groovy aplikace či Swing. Sbírka známých funkcí zahrnuje refactoring, code inspection, coding assistance, debugging a také JUnit testing. Subversion jsou též podporovány, stejně jako integrace Antu a Mavenu.

Zdroj: InfoWorld

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru