Jelly Bean je nainstalován na 33 % aktivních zařízení s Androidem

Google zveřejnil nové statistiky z nichž vyplývá, že uživatelská základna Androidu Jelly Bean se velmi rychle rozšiřuje.
reklama

Podle statistik Googlu Jelly Bean již brzy dostihne Gingerbread a stane se vůbec nejpoužívanější verzí Androidu. Jelly Bean, neboli Android 4.1 a 4.2 je nyní nainstalovaný na třetině všech zařízení, přičemž verze 4.1 tvoří 29 % instalací a 4.2 na 4 %. Je třeba dodat, že verze 4.2 je v současné době nabízena na pouze omezeném počtu telefonů a tabletů, z čehož pramení menší počet instalací.

Na pomyslném trůnu stále sedí Gingerbread s 36.5 % všech instalací. Toto číslo zůstává vysoké kvůli tomu, že Gingerbread je na mnoha levných chytrých telefonech - nástup Jelly Bean však značí, že uživatelé se přesouvají směrem k high-endovým zařízením. Ice Cream Sandwitch je nainstalován na 25.6% zařízení, což je ve srovnání s minulým měsícem 2% propad. Další verze Androidu jako Froyo, Eclair a Donut drží pouze 4.8 % uživatelské základny. Android 4.1 a 4.2 roste téměř o 5 % měsíčně, takže je pravděpodobné, že během následujícího měsíce či dvou se Jelly Bean stane nejpoužívanější verzí tohoto mobilního operačního systému.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru