JavaScriptová sada Kendo UI Core je nyní opensource

Propracovaná sada komponent pro vývoj webových aplikací, Kendo UI, je nově dostupná i ve své opensource variantě. Nabízí přes čtyři desítky widgetů a frameworkových komponent, které zužitkujete nejenom na webu, ale i při tvorbě mobilních aplikací.

Reklama

O Kendo UI jsem poprvé slyšel před lety v nějaké souvislosti s Visual Studiem, přesně si to již nevybavuji. Každopádně od začátku mě tato sada JavaScriptových udělátek zaujala počtem svých komponent a jejich snadnou implementací. Je rozdělena pro použití na webu, v mobilních aplikacích a v nástrojích pro vizualizaci dat.

Kendo UI Core v opensource variantě znamená licencování pomocí Apache Licence 2, přes 40 widgetů, použití v opensource aplikacích i v komerčních projektech, samozřejmě bez technické podpory. Rovněž zde nečekejte komponenty jako grid, editor, grafy či plánovač. Ty najdete v komerční verzi Kendo UI.

Předchozí verze a licence (včetně Kendo UI Web GPLv3) byly sloučeny do dvou řad: Opensource varianty Kendo UI Core a placené Kendo UI Professional. Obojí je samozřejmě založeno na moderním HTML5.

Více informací najdete na webu Kendo UI Core

Reklama

Přidat komentář