JavaScriptová sada Kendo UI Core je nyní opensource

Propracovaná sada komponent pro vývoj webových aplikací, Kendo UI, je nově dostupná i ve své opensource variantě. Nabízí přes čtyři desítky widgetů a frameworkových komponent, které zužitkujete nejenom na webu, ale i při tvorbě mobilních aplikací.
reklama

O Kendo UI jsem poprvé slyšel před lety v nějaké souvislosti s Visual Studiem, přesně si to již nevybavuji. Každopádně od začátku mě tato sada JavaScriptových udělátek zaujala počtem svých komponent a jejich snadnou implementací. Je rozdělena pro použití na webu, v mobilních aplikacích a v nástrojích pro vizualizaci dat. Kendo UI Core v opensource variantě znamená licencování pomocí Apache Licence 2, přes 40 widgetů, použití v opensource aplikacích i v komerčních projektech, samozřejmě bez technické podpory. Rovněž zde nečekejte komponenty jako grid, editor, grafy či plánovač. Ty najdete v komerční verzi Kendo UI. Předchozí verze a licence (včetně Kendo UI Web GPLv3) byly sloučeny do dvou řad: Opensource varianty Kendo UI Core a placené Kendo UI Professional. Obojí je samozřejmě založeno na moderním HTML5. Více informací najdete na webu [Kendo UI Core](http://www.telerik.com/kendo-ui/open-source-core)

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru