JavaScript a PHP v open source na vzestupu

Nové průzkumy obliby naznačují, že developeři používají stále více JavaScript a PHP, nicméně C má také ještě stále co říci...
reklama

Jaký je vlastně ten úplně nejpopulárnější programovací jazyk používaný open source developery? To bude samozřejmě záležet do značné míry na tom, jak si definujeme slovo "nejpopulárnější". Zúčastněná společnost Black Duck Software (ta se zabývá analýzami softwarových licencí) svůj průzkum provedla velmi jednoduše: Spočítala počet řádků kódu v tom či onom jazyce.

Dle aktuálních zjištění firmy Black Duck reprezentuje C stále více jak 40 % projektů. Růst však vykazují i klany PHP a JavaScriptu. Další údaje viz zdroj. Mimochodem, zohledněno bylo i to, že drtivá většina projektů využívá více jazyků najednou.

Zdroj: InternetNews

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru