Jaký hardware pro Drupal?

Často odpovídám na dotazy týkající se hardwarové náročnosti redakčního systému Drupal. Určitou představu si můžete udělat v článku popisujícím poslední upgrade serverů pohánějících drupal.org. Předpokládám, že většina čtenářů Maxiorla se s požadavky na obsloužení tolika stránek, jako má domovský web Drupalu asi nesetká, na druhou stranu je zajímavé vědět, jaký hardware je potřeba pro obsluhu dvou set tisíc uživatelů generujících třicet milionů zobrazených stránek měsíčně.
reklama

V odkazovaném článku dále najdete odkazy na grafy ukazující vývoj křivky počtu registrovaných uživatelů, vložených komentářů, spravovaných projektů a dalších. I jejich počty mají na požadovaný výkon serverů vliv. Další informace o infrastruktuře Drupal.org najdete na stránce association.drupal.org/membership, kde je možné na provoz drupalovských serverů přispět placenou registrací.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru