Jaké výhody přináší šifrované hledání na Googlu?

Google tento týden spustil betaverzi nové služby - šifrovaného vyhledávání za použití SSL, které zabezpečí, že data při transferu přes internet nikdo neukradne.
reklama

Používání šifrovaného Googlu je velmi jednoduché - namísto "http" do URL napište "https". Zcela bezpečné či lépe řečeno anonymní vyhledávání na Googlu samozřejmě není ani při použití SSL, neboť internetový gigant ví, co jste hledali a tato data po určitou dobu skladuje. Google si však kolem sebe vytvořil dobrou pověst, díky které většina lidé věří, že jejich data nikterak nezneužije. Problém však může nastat, pokud se k těmto datům dostane nepovolaná osoba.

Výhodou šifrovaného vyhledávání na Googlu je, že se neukládá v historii. Podobné služby bezpečného surfování po internetu již nabízí některé webové prohlížeče, jako třeba Internet Explorer 8. Ten umožňuje zapnutí funkce InPrivate, se kterou se na počítači neukládá webová historie, cookies, dočasná internetová data a další. InPrivate však nechrání data při přenosu přes internet. Proto je pro bezpečné surfování po internetu výborná kombinace SSL na Googlu a InPrivate funkce v prohlížeči. Na závěr jen upozornění, že SSL funguje pouze u hledání textu na Googlu - ne u obrázků, videí či map.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru