Jaké jsou podíly browserů za leden 2010?

Měsíc se nám sešel s měsícem a my se opět setkáváme nad informacemi o tržních podílech jednotlivých webových prohlížečů.
reklama

A jak tedy vidí tržní podíly webová společnost NetApplications.com? Google Chrome, který teprve nedávno ukořistil pozici č. 3 od Apple Safari, ukončil leden s tržním podílem 5,2 %, tedy o 0,6 % více než minulý měsíc. IE si mezitím pohoršil za leden o 0,5 %, takže skončil na aktuálních 62,2 %. Pokud se tempo poklesu udrží na stejné úrovni, v dubnu 2011 bude mít IE pod 50 %.

Firefox si v lednu také mírně pohoršil, již podruhé za sebou mimochodem. Tentokrát pokles dosahuje 0,2%, takže se Firefox s 24,4 % ještě stále nedostal přes magických 25 %. Apple Safari si mírně polepšil na 4,5 % a Opera si pro změnu špetku pohoršila na 2,4 %.

Zdroj: ComputerWorld

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru