Jaké jsou nejpopulárnější programovací jazyky na GitHubu?

Který programovací jazyk je v současné době nejpopulárnější? Existuje množství žebříčků, dokazujících, že z hlediska perspektivy má smysl se zabývat tím či oním programovacím jazykem. Co nám na to odpoví GitHub, tedy jeden z největších online repozitářů zdrojového kódu?
reklama

Repozitáře na GitHubu se skládají z množství kódu v nejrůznějších programovacích jazycích. Na webu GitHut najdete jejich statistiku. Prochází jednotlivé repozitáře a sleduje počet řádků kódu, počty nahrání kódu na server a další údaje. Ze všech pak skládá zajímavou statistiku.

Z dat za minulé čtvrtletí vyplývá, že nejaktivnější repozitáře využívají JavaScript, následuje Java, Python, CSS a teprve poté PHP. Moc bych samozřejmě na tyto statistiky nespoléhal. Jsou zkresleny tím, že například lidé píšící v C# nebudou GitHub moc využívat (můj skromný názor). CSS zase není programovací jazyk a co se prvního JavaScriptu týče, je otázka, zda jsou to nějaké pluginy do jQuery nebo skutečné aplikace pro Node.js.

Každopádně pro zajímavost můžete kouknout na githut.info. A v čem programujete vy?

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru