Jaká je ta nejtěžší věc pro Google Chrome OS? Tisk, Watsone!

Jak se dá u programu komplexnosti operačního systému předpokládat (byť toho „jen“ pro browser), čeká jeho tvůrce před uvedením do praxe mnoho výzev. Jedna z nich je z hlediska uživatele velmi prostá, avšak od tvůrce naopak vyžaduje maximální pozornost.
reklama

Podpora tiskových driverů dokázala pěkně znepříjemnit příchod mnoha OS – vzpomeňme jen Windows Vista. Společnost Google dala na vědomí, že si je problematiky důrazně vědoma a v žádném případě ji nebere na lehkou váhu. Jsou to totiž právě tiskárny, s nimiž se uživatelé setkají doslova v tisících variací a konfigurací.

Pan Linus Upson, ředitel inženýrské divize Google Chrome a Google Chrome OS se k věci vyjádřil slovy: „Chceme problém driverů z uživatele zcela sejmout, žádné problémy by zkrátka neměly být.“ A dále doplnil, že Google přijde s „fantastickým tiskovým řešením.“ Každopádně, nemáme prý očekávat, že hned první verze bude podporovat úzkoprofilové profi tablety a podobné periferie.

Zdroj: CNet

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru