Jak zkontrolovat feed pro Zboží.cz

Seznam.cz, potažmo jeho srovnávač cen produktů Zboží.cz, zavádí novou strukturu feedu sloužícího k propojení eshopů a tohoto srovnávače. Zároveň nabízí jednoduchý validátor, pomocí kterého si ověříte, zda váš upravený feed splňuje všechny požadavky nové struktury.

Reklama

V uplynulých týdnech jsem předělával feedy pro několik eshopů napojených na Zboží.cz a docela jsem ocenil, že Seznam.cz nabízí i validátor, u kterého je možné si ověřit strukturu feedu předtím, než se napojí do srovnávače. Nevím, zda tento validátor byl k dispozici i dříve, každopádně mi výrazně ulehčil práci.

Validátor pro Zboží.cz najdete na adrese www.zbozi.cz/validace-feedu. Podle nové specifikace je nutné do elementu SHOP přidat atribut xmlns. Validátor vám poté přestane hlásit, že feed není platný, ale zobrazí vám už konkrétní chyby ve struktuře feedu.

Máte-li zájem o propojení eshopu na Drupalu (Übercart, Drupal Commerce, Basic Cart) se Zboží.cz, stačí napsat. Kromě článků o Drupalu nabízím i placené služby s Drupalem spojené.

Reklama

Komentáře

Dobrý den,

lze nějak přidat přes Views do feedu kořenovou značku ?

Díky, V.

Druhý dotaz, může se jednat pouze o feed nebo lze nahrát na zbozi.cz přímo soubor .xml, který si mohu upravit ručně?

Ad View - netuším, jak to máte, já bych jej dělal programově. Ad soubor - co brání tomu, udělat si ručně soubor, nahrát jej na web a adresu zadat do Zboží.cz?

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář