Jak zkontrolovat feed pro Zboží.cz

Seznam.cz, potažmo jeho srovnávač cen produktů Zboží.cz, zavádí novou strukturu feedu sloužícího k propojení eshopů a tohoto srovnávače. Zároveň nabízí jednoduchý validátor, pomocí kterého si ověříte, zda váš upravený feed splňuje všechny požadavky nové struktury.
reklama

V uplynulých týdnech jsem předělával feedy pro několik eshopů napojených na Zboží.cz a docela jsem ocenil, že Seznam.cz nabízí i validátor, u kterého je možné si ověřit strukturu feedu předtím, než se napojí do srovnávače. Nevím, zda tento validátor byl k dispozici i dříve, každopádně mi výrazně ulehčil práci.

Validátor pro Zboží.cz najdete na adrese www.zbozi.cz/validace-feedu. Podle nové specifikace je nutné do elementu SHOP přidat atribut xmlns. Validátor vám poté přestane hlásit, že feed není platný, ale zobrazí vám už konkrétní chyby ve struktuře feedu.

Máte-li zájem o propojení eshopu na Drupalu (Übercart, Drupal Commerce, Basic Cart) se Zboží.cz, stačí napsat. Kromě článků o Drupalu nabízím i placené služby s Drupalem spojené.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

Dobrý den,

lze nějak přidat přes Views do feedu kořenovou značku ?

Díky, V.

návštěvník

Druhý dotaz, může se jednat pouze o feed nebo lze nahrát na zbozi.cz přímo soubor .xml, který si mohu upravit ručně?

Profile picture for user Jan Polzer

Ad View - netuším, jak to máte, já bych jej dělal programově. Ad soubor - co brání tomu, udělat si ručně soubor, nahrát jej na web a adresu zadat do Zboží.cz?

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru