Jak vytvořit fotogalerii v Drupalu 8 za pomoci čtečky obrazovky pro nevidomé

Drupal 8 kromě řady jiných novinek přinesl jednu, o které se moc nemluví. Je totiž výrazným způsobem vylepšen, co se týče podpory uživatelů s nějakým zdravotním hendikepem. Dokonce i tak komplexní modul, jako je Views, lze ovládat například za pomoci čtečky obrazovky pro nevidomé.
reklama

Jako propagátora Drupalu mě velice potěšil e-mail od Mariána Kováče, nevidomého Drupalisty ze Slovenska. Napsal mi doslova, že jej osmičková verze Drupalu potěšila svou přístupností pro speciální čtecí programy a že vylepšení je znát například při vytváření a úpravě vlastních zobrazení obsahu ve Views. Dříve se tam čtečky potýkaly s problémem.

Jak to vypadá v praxi, pokud se pustíte do práce s Views za pomoci obrazovkové čtečky NVDA, si můžete prohlédnout na následujícím videu, které s Mariánovým svolením tímto sdílím. Myslím, že je velice inspirativní a motivační zjistit, že i tak komplexní záležitost v Drupalu lze zvládnout, aniž byste ji vlastně viděli.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru