Jak svět přijímá internet v roce 2010?

Zatímco v ČR je internet cosi všudypřítomného a doslova deklasovaného na médium podobné novinám, ne všude na světě to má internet tak snadné jako u nás, kde má kdejaký teenager 3-4 blogy a pěstěný profil na Facebooku.
reklama

Malajský ministr informací a komunikací sdělil národu, že by domácí uživatelé měli být opatrní vůči internetu, „jelikož jej vymysleli lidé ze západu“. Rovněž se v této konstituční monarchii právě zavádí režim podobný Číně – připravuje se filtr odstraňující nežádoucí stránky.

Také Rais Jatím sdělil muslimské části světa a dalším náboženským skupinám, aby nepropadli Facebooku a Twitteru: „Neříkáme, že by uživatelé internetu měli zavrhnout Facebook a Twitter, nicméně neměli by zapomínat ani na svůj kulturní odkaz, ať už buddhistický, muslimský či křesťanský.“ Mezi další populární stálice pravidelně informující občany o zlém západním internetu patří také Čína a Írán.

Zdroj: The Register

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru