Jak si vedla Mozilla v roce 2008?

Přesto, že svůj software dává k dispozici zdarma, daří se společnosti Mozilla rok za rokem vydělávat nemalý peníz. Dnes si povíme, o jakou částku šlo v roce 2008 a také to, jak můžete svůj oblíbený browser zdarma podpořit.
reklama

Zisky ohlášené Mozillou za rok 2008 odpovídají 78,6 milionům USD, což je o 5 % více, nežli v roce 2007, kdy si Mozilla polepšila o 75,1 milionu USD. Růst zisků se každopádně oproti minulým letům více zpomalil, jelikož v roce 2005 dosahoval "pouhých" 56 milionů USD. Shrnuto a podtrženo, decentní finanční rok pro Mozillu i po odečtení nákladů 49,4 milionu USD (investice, platy, ...).

A jak vlastně Mozilla generuje výdělky? Samozřejmě tím, že jí plynou zisky z používání nejznámějších a největších vyhledávacích enginů. Na prvním místě je přirozeně Google, který následuje Yahoo, Amazon a eBay. Kdykoliv tedy používáte defaultní vyhledávací stránku, podporujete nepřímo i tento prohlížeč.

Zdroj: InternetNew Blogs

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru