Jak rychlý internet budou mít kosmonauti na Měsíci?

Jak rychlý internet budou mít kosmonauti na Měsíci? Napovíme, že se jedná o malý krok pro pozemní středisko, ale o velký skok pro astronauty...
reklama

NASA právě zařadila na svém Lunar Reconnaissance Orbiteru (LRO), který toho času obíhá na orbitě kolem Měsíce, do služby nový typ antény. Ať vás dlouho nenapínáme, zvládne dotyčná datové přenosy až 100 Mbps, což je docela slušné skóre: NASA tak má mezi Měsícem a Zemí k dispozici cca 16-50x větší rychlost, nežli většina z nás mezi svým PC a internetovým providerem.

Zmíněných 100 Mbps je zajištěno díky 12" dlouhé trubici nazývané Traveling Wave Tube Amplifier. NASA doplňuje, že zařízení využívá k zesílení mikrovln na vysokou energii elektrod umístěných ve vakuu. V tiskovém prohlášení také padlo, že je anténa na LRO teoreticky schopna přenést 461 GB za den.

Zdroj: Internetnews blogs

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru