Jak mohou vlády napomoci v boji proti malwaru?

Velkým problémem dneška stále zůstává bezpečnost průměrného PC. Běžný uživatel často ani netuší co je to malware, natož, jak se proti němu chránit. Objevilo se proto několik zajímavých názorů, jak se s věcí vypořádat za pomoci domácích vlád.
reklama

Jako první věc byla řeč o ustanovení nezávislého hodnotícího standardu pro digitální produkty typu antimalware, antispyware apod. Pokud si už někdo vybírá antivir či podobný program, měl by mít jasnou představu o jeho aktuální výkonnosti. Toto hodnocení by samozřejmě mělo být maximální nestranné a neustále aktualizované.

Za druhé, je tu také idea zákonného předpisu, který by nutil internetové poskytovatele od určité velikosti automaticky používat scannery. Totéž by mělo platit i pro e-mailové služby. Nakonec, od vodáren také dostáváte čistou vodu a všem to připadá normální?

Zdroj: Computerworld Blogs

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru