Jak lidé platí za iPady i dvojnásobek jeho ceny

I když Apple začne své iPady v dalších zemích oficiálně prodávat až 28. května, dostaly se tyto tablety do zahraničí i o měsíc dříve - díky celosvětové internetové aukci eBay.
reklama

Na této aukci se iPady objevily v ten samý den, kdy je Apple začal prodávat v USA a nutno říci, že o ně je opravdu velký zájem - 65% iPadů prodejci odesílají zákazníkům mimo USA. A zájem se ještě zvedl v polovině dubna, kdy Apple oznámil, že iPady mimo USA začne prodávat o něco později, než se čekalo. A někteří zahraniční uživatelé jsou za iPady ochotni zaplatit opravdu velké sumy. Například nedočkavci ve Spojených Arabských Emirátech za iPad v hodnotě 499 dolarů platí i více než tisíc dolarů (bez poštovného).

Lidí mimo USA na eBay kupují iPady s průměrnou přirážkou 269 dolarů. Největší zájem o iPady mají Britové, dále pak Kanaďané a Australané. Arabové chtěli především tu nejlepší verzi - 64GB 3G iPady, zatímco Rusové chtějí tablet od Apple co nejlevněji a na funkcích a kapacitě jim nezáleží. A je zřejmé, že většina světa eBay k nákupu iPadů ještě nějaký ten čas používat bude muset, neboť 28. května budou tablety dostupné jen v pár dalších zemích.

Zdroj: NYT

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru