Jak je to s odolností Drupalu vůči linuxovému trojanovi Rex?

Na internetu se začínají šířit zprávy o tom, jak linuxový trojský kůň Rex napadá weby se systémem Drupal, využívá jejich zranitelnost a staví tak síť botnetů zapojených do DDoS útoků a vydírání v podobě požadavků na platbu Bitcoiny.
reklama

Trojský kůň Rex tu je. Že staví síť nakažených strojů je také bezesporu. A také je pravda, že napadá celou řadu redakčních systémů. Kromě Drupalu jsou to Magento s neopravenými chybami z roku 2015, WordPress se zranitelnostmi v pluginech WooCommerce, Robo Gallery, Rev Slider, WP-squirrel, Site Import, Brandfolder, Issuu Panel a Gwolle Guestbook. Dále útočí na platformy Exagrid, Apache Jetspeed a routery AirOS.

Vraťme se ale k Drupalu. Je to takový velký problém? Pokud pravidelně záplatujete, pak rozhodně ne. Ovšem pravidelná instalace aktualizací neznamená, že je spustíte jednou za půl roku. Konkrétně Rexem zneužívaná zranitelnost se týká chyby z roku 2014 známé jako Drupalgeddon (SA-CORE-2014-005). Ta přinášela problémy už v době svého objevení. Předpokládám tedy, že ji máte záplatovánu a tudíž můžete být momentálně v klidu.

Zdroj: Softpedia a Root.cz. Ikonka Drew Ellis

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru