Jak bude nejspíš vypadat iCloud od Apple

Apple již za dva dny na WorldWide Developer Conference představí svou očekávanou službu iCloud. Jak bude asi vypadat?
reklama

Za prvé je již nyní zřejmé, že iCloud nabídne v nějaké podobě možnost ukládat hudbu na servery Apple a/nebo streamovat ji zpět na různá zařízení. iCloud podle dostupných informací bude fungovat trochu jinak, než obdobná služba od Amazonu s názvem Cloud Music. U té je problém v tom, že pokud má uživatel desítky gigabajtů hudby, musí je všechny nahrát na servery Amazonu, aby je mohl dále streamovat. A to může trvat dny.

Služba od Applu by toto měla řešit tak, že proskenuje celý pevný disk uživatele, zjistí jaké vlastní písničky a jednoduše tyto skladby zpřístupní ke streamování z databáze Apple - bez nutnosti cokoli nahrávat na web. Úžasně jednoduché. Zahraniční experti poukazují také na to, že by Apple konečně mohl při spuštění iCloud přijít s inovovaným procesem aktualizace operačního systému iOS, neboť nutnost připojovat vždy při aktualizaci na novou verzi iPhone/iPod/iPad kabelem k počítači je zcela nesmyslná. Patch se může jednoduše stáhnout při připojení přes WiFi nebo 3G. Jak bude iCloud opravdu vypadat se dozvíme již v pondělí.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru