iTunes 11 jsou rychlejší a mají nové rozhraní

Měsíc poté, co měla být nová verze oblíbeného multimediálního přehrávače a e-shopu s hudbou vydána, Apple konečně uživatelům zpřístupnilo kompletně předělané iTunes verze 11.
reklama

Aplikace nyní lépe využívá celý prostor okna - nová alba a skladby jsou zvýrazněny, funkce Cover Flow je pryč a přibylo nové tlačítko umožňující rychlé zobrazení podobného obsahu, aniž by uživatel musel odcházet ze stránky s přehrávačem. Zmizel statusový řádek a levý sloupec s hudbou, filmy a podcasty a tato menu byla nahrazena vysunovacím panelem z horní lišty. 

Mezi nové funkce patří možnost přehrávat zakoupený obsah přímo z iCloudu, a to jak hudbu, tak třeba i filmy. Možné je také to, aby se uživatel na video začal dívat na počítači, zastavil jej, a pokračoval v jeho sledování na jiném iZařízení. Zlepšeno bylo také vyhledávání, systém nyní uživateli doporučuje skladby v závislosti na tom, co má v knihovně. Funkce s názvem Up Next pak umožňuje zjistit, které písničky se budou dále přehrávat a změnit jejich pořadí. 

Za pozornost stojí také nový mini přehrávač, který byl ořezán o nepotřebné funkce. V neposlední řadě pak Apple tvrdí, že iTunes verze 11 běží mnohem rychleji, než dříve.

iTunes 11 jsou rychlejší a mají nové rozhraní

Pro Windows můžete iTunes 11 stahovat z webu Apple, v OS X na Macu stačí použít aktualizaci přes App Store.

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru