Ital chce konkurovat Googlu se svým vyhledávačem

Italský matematik, který přispěl k vývoji vyhledávacího algoritmu pro Googlu připravuje spuštění vlastního vyhledávače.
reklama

Massimo Marchiori, profesor na Padua University, začal na webový portál volunia.com umisťovat videa týkající se jeho nového vyhledávacího enginu. V jednom z videí Marchiori sedí v parku na lavičce a mluví o svém vyhledávači. "Nebude to pouze Google plus 10 %. Bude to zcela nová perspektiva. Je to nový radikální pohled na to, jak může vypadat vyhledávač budoucnosti." Volunia.com umožňuje uživatelům zaregistrovat se a zúčastnit se testování betaverze vyhledávače, která bude dostupná ve dvanácti jazycích.

Marchiori zatím nechce o svém projektu blíže mluvit. "Velká společnost jako Google by neměla problém s tím nasadit na mou myšlenku 100 inženýrů, kteří by ji dotáhli do konce mnohem dříve, než já," dodal italský profesor s tím, že pokud by si nemyslel, že jeho vyhledávač nebude něco velkého schopného konkurovat velkým gigantům, nikdy by se do svého projektu nepouštěl. Marchiori je v představenstvu World Wide Web Consortium (W3C) a pracoval na Platform for Privacy Preferences (P3P) a Web Ontology Language (OWL). Jeho algoritmus Hyper Search byl představen na konferenci v roce 1996, které se zúčastnil i 23letý Larry Page. Page spolu se Sergeyem Brinem následně algoritmus zdokonalili a použili u svého Googlu.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru