Isso: komentářový server v Pythonu jako alternativa pro Disqus

Přemýšlíte nad tím, zda do svého webu integrovat komentáře z nějaké třetí aplikace? Líbí se vám funkce a vlastnosti komentářů z Facebooku či Disqus, ale chcete mít komentáře svých webů pod kontrolou? S aplikací Isso to není problém.
reklama

Isso je totiž komentářová aplikace, kterou si nainstalujete na vlastní server a poté ji propojujete se svými weby podobně, jako zmíněný Disqus či Facebookové komentáře. Nabízí podobnou (ovšem jednodušší) funkcionalitu, komentáře ukládá do databáze SQLite. Nepotřebuje tedy databázový server, na druhou stranu pro desítky tisíc komentářů se nehodí.

Může tak být zajímavou alternativou pro ty, kdo na webu chtějí komentáře, ale třeba jejich redakční systém je nepodporuje, nebo z jiného důvodu nevyhovují.

Isso

Musím však upozornit, že Isso není napsaný v PHP, což by mohlo být pro řadu lidí limitující. Na druhou stranu jeho instalace a zprovoznění Pythonu, ve kterém je Isso vytvořen, není až tak složitá. Navíc je dobře popsána v dokumentaci k tomuto projektu.

Podrobnosti najdete na webových stránkách k projektu Isso.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru