ISP nejsou odpovědní za ilegální downloady

Australský federální soud rozhodl, že druhý největší lokální ISP jménem iiNet není v žádném případě zodpovědný za případné ilegální aktivity svých předplatitel.
reklama

V roce 2008 byl iiNet zažalován více než 30 filmovými a televizními společnostmi, které jej vinily z porušení vlastnických práv. Konkrétně šlo o to, že uživatelé iiNetu využívali sítě typu BitTorrent ke sdílení autorsky chráněného obsahu. Žaloba tvrdila, že iiNet selhal v tom, provést patřičné úpravy své nabídky, aby nebylo možno stahovat nelegální obsah.

Mimo jiné firmu žalovaly společnosti jako Village Roadshow, Universal Pictures, Warner Bros., Paramount Pictures, Sony Pictures Entertainment, 20th Century Fox, Disney či Seven Network. Soud se nechal slyšet v tomto smyslu: „Je nemožné dovodit, že iiNet schválně způsobil výše uvedené“ a „Firma neměla dostatečná práva k tomu porušení zabránit“.

Zdroj: BetaNews

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru