iPhone 4 a App Store jsou v Guinnessově knize rekordů

iPhone 4 se podle Guinnessovy knihy rekordů stal nejrychleji rostoucím herním systém. Rekord má i App Store.
reklama

Jen za první den se prodalo okolo 1.5 milionu iPhonů 4, což je mnohem více, než se kdy povedlo jakémukoli jinému hernímu systému. Guinnessova kniha poznamenává, že PlayStationu Portable se prodalo za první den pouhých 200 000 kusů a prodej 500 000 kusů konzole DS trval Nintendu celý první týden. "Vydání iPhonu nezměnilo pouze mobilní průmysl, ale také herní svět," uvádí se v prohlášení knihy rekordů s tím, že App Store od Apple drží také rekord v počtu dostupných her ke stažení - v současné době jich nabízí téměř 38 000.

Představitelé Guinnessovy knihy dodali, že App Store je v počtu her velmi daleko před konkurencí - například Xbox Live Arcade nabízí 1300 her a herní služba pro Wii od Nintenda pouhých 576. Svůj rekord obdržela také hra Angry Birds, která je "nejstahovanější placenou hrou ve většině zemí." Titul drží první místo v 67 zemích světa a stáhlo si jej již přes 6 milionů lidí. Rekord drží také hra Plants vs. Zombies pro iOS, která za prvních devět dnů vývojáři PopCap vydělala 1 milion dolarů.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru