iPady spotřebují přes Wi-Fi o 400 % více dat, než jiná mobilní zařízení

Společnost Meraki vydala novou studii zaměřující se na množství dat, která spotřebují různá zařízení připojená přes Wi-Fi. Z výsledků vyplývá, že průměrně proteče přes každý iPhone, iPod a zařízení s Androidem měsíčně okolo 40MB, zatímco u iPadů to je 200MB.
reklama

Společnost Meraki ve své studii tvrdí, že zařízení s iOS a Androidem nyní tvoří 58 % všech zařízení s možností Wi-Fi připojení na světě. Před rokem bylo toto číslo viditelně menší, 33%.

Asi nepřekvapí, že podle studie je vůbec nejrozšířenějším zařízením s Wi-Fi připojením na světě iPhone. Není ani překvapivé, že počet počítačů, které se připojují přes Wi-Fi, je nižší než dříve.

Prodej počítačů jde dolů, zatímco tabletům a smartphonům se velmi daří. Data do studie byla převzata ze 17 000 cloudových sítí, které Meraki provozuje po celém světě. Těchto 17 000 sítí má více než 40 milionů uživatelů.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru