iPadu se prodalo přes milion kusů. Co bude dál?

Apple za necelý měsíc od vydání svého iPadu prodalo již milion kusů těchto tabletů. Co bude dál? iPad se prodává mnohem lépe, než předpokládali i ti nejoptimističtější analytici. Apple včera oznámil, že jeden milion iPadů se prodal za 28 dnů, což je mnohem rychlejší prodej než u iPhonu, který jednoho milionu prodaných kusů v roce 2007 dosáhl za 74 dnů.

Reklama

Minulý pátek Apple začal s druhou fází prodeje svého zařízení a nasadil dražší verzi iPadu, která nabízí možnost 3G připojení. “Poptávka stále přesahuje nabídku a my tvrdě pracujeme na tom, abychom tento úžasný produkt dostali do rukou ještě více zákazníků,” napsal včera v prohlášení šéf Apple Steve Jobs. Analytik společnosti Hudson Square Research Daniel Ernst řekl, že tržby zcela jistě předčily očekávání Wall Street, podle kterých se do konce června mělo prodat 1.25 milionu kusů iPadů.

Ernst však dodal, že z průzkumů vyplývá, že iPady stále kupují hlavně skalní fanoušci Apple, takže není jasné, jaká bude dlouhodobá poptávka po těchto tabletech. Analytici se však vesměs shodují na tom, že iPad změní způsob, jakým pracujeme s médii. Do dneška si vlastníci iPadů podle Apple stáhli více než 1.5 milionů digitálních knih.

Zdroj: Reuters

Reklama

Přidat komentář