iPadu se prodalo přes milion kusů. Co bude dál?

Apple za necelý měsíc od vydání svého iPadu prodalo již milion kusů těchto tabletů. Co bude dál? iPad se prodává mnohem lépe, než předpokládali i ti nejoptimističtější analytici. Apple včera oznámil, že jeden milion iPadů se prodal za 28 dnů, což je mnohem rychlejší prodej než u iPhonu, který jednoho milionu prodaných kusů v roce 2007 dosáhl za 74 dnů.
reklama

Minulý pátek Apple začal s druhou fází prodeje svého zařízení a nasadil dražší verzi iPadu, která nabízí možnost 3G připojení. "Poptávka stále přesahuje nabídku a my tvrdě pracujeme na tom, abychom tento úžasný produkt dostali do rukou ještě více zákazníků," napsal včera v prohlášení šéf Apple Steve Jobs. Analytik společnosti Hudson Square Research Daniel Ernst řekl, že tržby zcela jistě předčily očekávání Wall Street, podle kterých se do konce června mělo prodat 1.25 milionu kusů iPadů.

Ernst však dodal, že z průzkumů vyplývá, že iPady stále kupují hlavně skalní fanoušci Apple, takže není jasné, jaká bude dlouhodobá poptávka po těchto tabletech. Analytici se však vesměs shodují na tom, že iPad změní způsob, jakým pracujeme s médii. Do dneška si vlastníci iPadů podle Apple stáhli více než 1.5 milionů digitálních knih.

Zdroj: Reuters

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru