iPad zcela dominuje trhu s tablety, změní se to?

iPad od Apple podle analytické společnosti IDC v minulém roce ovládal okolo 90% trhu s tablety a jeho podíl se údajně stále zvětšuje.
reklama

Světový trh s tablety ve třetím čtvrtletí roku 2010 vzrostl o 45,1% a to především díky obrovské poptávce po iPadu. Výrobci tabletů v tomto období prodali 4.8 milionů kusů těchto zařízení, zatímco ve druhém čtvrtletí to bylo 3,3 milionu kusů. Vyplývá to z nové analýzy společnosti IDC. "Rapidní růst trhu s tablety v průběhu minulého roku podle všeho pokračoval i ve čtvrtém čtvrtletí," dodala Susan Kevorkianová z IDC s tím, že data za poslední čtvrtletí zatím nejsou přístupná.

Apple celosvětovému trhu s tablety suverénně vede, ve třetím čtvrtletí minulého roku prodal 4.2 milionů iPadů, což znamená, že iPad tehdy ovládal přes 87% trhu - podle posledních odhadů pro čtvrté čtvrtletí roku 2010 pak tablet od Applu ovládá již 95.5 procent trhu. Tablet IDC definuje jako zařízení s barevným displejem, který má více než pět palců a je menší než čtrnáct palců, běží na odlehčeném operačním systému (jako je třeba iOS nebo Android) a je poháněno buď procesorem ARM nebo x86.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru