iPad zcela dominuje trhu s tablety, změní se to?

iPad od Apple podle analytické společnosti IDC v minulém roce ovládal okolo 90% trhu s tablety a jeho podíl se údajně stále zvětšuje.

Reklama

Světový trh s tablety ve třetím čtvrtletí roku 2010 vzrostl o 45,1% a to především díky obrovské poptávce po iPadu. Výrobci tabletů v tomto období prodali 4.8 milionů kusů těchto zařízení, zatímco ve druhém čtvrtletí to bylo 3,3 milionu kusů. Vyplývá to z nové analýzy společnosti IDC. “Rapidní růst trhu s tablety v průběhu minulého roku podle všeho pokračoval i ve čtvrtém čtvrtletí,” dodala Susan Kevorkianová z IDC s tím, že data za poslední čtvrtletí zatím nejsou přístupná.

Apple celosvětovému trhu s tablety suverénně vede, ve třetím čtvrtletí minulého roku prodal 4.2 milionů iPadů, což znamená, že iPad tehdy ovládal přes 87% trhu - podle posledních odhadů pro čtvrté čtvrtletí roku 2010 pak tablet od Applu ovládá již 95.5 procent trhu. Tablet IDC definuje jako zařízení s barevným displejem, který má více než pět palců a je menší než čtrnáct palců, běží na odlehčeném operačním systému (jako je třeba iOS nebo Android) a je poháněno buď procesorem ARM nebo x86.

Zdroj: Techspot

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář