iPad prý ubírá tržby notebookům a netbookům

Tablet od Apple na americkém trhu způsobil pokles poptávky po netboocích a levných noteboocích. iPad od Apple bylo zařízení mezi zákazníky velmi očekávané a jakmile bylo uvedeno na trh, konkurenční společnosti jej začaly napodobovat.
reklama

Navzdory mírné nedůvěře analytiků se tablet Apple i dobře prodává - naposledy společnost před týdnem ohlásila milion prodaných kusů iPadu. A nyní přichází zpráva, podle které iPad "kanibalizuje" na tržbách notebooků a netbooků. "Růst tržeb počítačů a notebooků se v USA zastavil v lednu, kdy Apple poprvé představil iPad a poté opět v dubnu, kdy se tablet dostal do obchodů. Utrpěli tím především tržby netbooků a levných notebooků," říká analytička Katy Huberty.

I když trh s netbooky neroste tak, jak se očekávalo, podle eWeeku má v roce 2010 stále velký potenciál a přední společnosti jako Acer, HP a Asus ohlásí nadprůměrné zisky. Tržby netbooků by se v tomto roce měly zvednout o dvoumístnou cifru (v minulém roce se jejich tržby zvedly dokonce o trojmístné číslo). Počet prodaných notebooků by pak měl podle společnosti iSuppli vzrůst o 25.5%. Může za to hlavně ekonomika, která se stále zvedá. Předpokládá se, že po celém světě se v tomto roce prodá přes 160 milionů notebooků.

Zdroj: DailyTech

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru