iPad prý ubírá tržby notebookům a netbookům

Tablet od Apple na americkém trhu způsobil pokles poptávky po netboocích a levných noteboocích. iPad od Apple bylo zařízení mezi zákazníky velmi očekávané a jakmile bylo uvedeno na trh, konkurenční společnosti jej začaly napodobovat.

Reklama

Navzdory mírné nedůvěře analytiků se tablet Apple i dobře prodává - naposledy společnost před týdnem ohlásila milion prodaných kusů iPadu. A nyní přichází zpráva, podle které iPad “kanibalizuje” na tržbách notebooků a netbooků. “Růst tržeb počítačů a notebooků se v USA zastavil v lednu, kdy Apple poprvé představil iPad a poté opět v dubnu, kdy se tablet dostal do obchodů. Utrpěli tím především tržby netbooků a levných notebooků,” říká analytička Katy Huberty.

I když trh s netbooky neroste tak, jak se očekávalo, podle eWeeku má v roce 2010 stále velký potenciál a přední společnosti jako Acer, HP a Asus ohlásí nadprůměrné zisky. Tržby netbooků by se v tomto roce měly zvednout o dvoumístnou cifru (v minulém roce se jejich tržby zvedly dokonce o trojmístné číslo). Počet prodaných notebooků by pak měl podle společnosti iSuppli vzrůst o 25.5%. Může za to hlavně ekonomika, která se stále zvedá. Předpokládá se, že po celém světě se v tomto roce prodá přes 160 milionů notebooků.

Zdroj: DailyTech

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář